Лев XIV – новий Папа Римський

Читай також

  • Папа Лев XIV: через щоденне навернення бути Церквою, що освітлює пітьму світу
  • Яке значення має вибір імені папою?
  • Блаженніший Святослав: переконаний, що Лев XIV буде Папою надії для України
        • Лев XIV – новий Папа Римський

          Конклав обрав 267-го Єпископа Риму. Ним став кардинал Роберт Френсіс Превост. Про це оголосив кардинал-протодиякон Домінік Мамберті.

          Народившись у 1955 році в Чикаго в родині італійського, французького та іспанського походження, Превост навчався в середній школі при малій семінарії, якою опікувався орден святого Августина, відомий як «августинці». Звідти він вступив до Віллановського університету у Філадельфії, де в 1977 році отримав диплом бакалавра математики. Того ж року він вступив до ордену августинців і почав навчання в Католицькому богословському союзі, де в 1982 році отримав ступінь магістра богослов’я. (Превост є першим випускником КБС, який отримав кардинальський сан).

          Далі його відправили до Риму, де він отримав докторський ступінь з канонічного права в домініканському Університеті Святого Томи Аквінського, широко відомому як «Анджелікум».

          У 1985 році Прево приєднався до місії августинців у Перу. Його лідерські якості швидко були визнані, і з 1985 по 1986 рік він був призначений канцлером територіальної прелатури Чулуканас. Кілька років він провів у Чикаго як префект у справах покликань в своїй августинській провінції, після чого повернувся до Перу, де наступне десятиліття провів, керуючи августинським семінарієм у Трухільйо, викладаючи канонічне право і обіймаючи посаду префекта з навчання в єпархіальній семінарії.

          У духовному житті існує старе правило, згідно з яким компетентність є прокляттям – обсяг роботи має тенденцію зростати прямо пропорційно до того, наскільки ти вважаєшся талановитим у виконанні своїх обов’язків. Так, окрім своєї основної роботи, Превост також працював парафіяльним священиком, чиновником у єпархіальній канцелярії, директором з питань формування духовенства в Трухільйо та судовим вікарієм єпархії.

          У 1999 році Превост знову повернувся до Чикаго, цього разу як настоятель своєї провінції. Саме в цей період він зіткнувся зі скандалами, пов’язаними із сексуальним насильством духовенства, підписавши рішення про дозвіл обвинуваченому священику проживати в монастирі поблизу школи. Хоча пізніше це рішення викликало критику, воно було прийняте до того, як американські єпископи у 2002 році затвердили нові стандарти щодо таких випадків, і його підпис був лише формальністю для угоди, яка вже була укладена між архиєпархією та духовним наставником звинуваченого священика і наглядачем за виконанням плану безпеки.

          У 2001 році Превост був обраний генеральним пріором всесвітнього ордену августинців, штаб-квартира якого знаходиться в Римі в Папському патристичному інституті августинців, відомому як «Августініум», що розташований безпосередньо біля площі Святого Петра і є престижним місцем для зустрічей духовенства та єпископів з усього світу. Превост пробув на цій посаді два терміни, заробивши репутацію вправного керівника та адміністратора, після чого з 2013 по 2014 рік ненадовго повернувся до Чикаго як директор з питань формування ордену.

          У листопаді 2014 року Папа Франциск призначив Превоста апостольським адміністратором єпархії Чіклайо в Перу, а рік по тому він став єпископом-ординарієм. Історично перуанські єпископи були сильно розділені між лівим крилом, близьким до руху Теології визволення, і правим крилом, близьким до Opus Dei. У цій нестабільній ситуації Превост став вважатися поміркованою фігурою, що відбилося на тому, що він був членом постійної ради конференції і віце-президентом з 2018 по 2023 рік.

          У лютому цього року Папа Франциск прийняв Превоста до ексклюзивного ордену кардиналів-єпископів, що є явним знаком папської довіри та прихильності – і це незважаючи на те, що, за словами спостерігачів, Превост і покійний понтифік не завжди були однодумцями, але Франциск все ж бачив в американському прелаті людину, на яку він міг покластися.

          Отець Іван Вихор

          Читай також

        • Папа Лев XIV: через щоденне навернення бути Церквою, що освітлює пітьму світу
        • Яке значення має вибір імені папою?
        • Блаженніший Святослав: переконаний, що Лев XIV буде Папою надії для України
          • Оціни

            [ratemypost]